Orhangazi Cumhuriyet alanına yeni bir çehre kazandıracak aynı zamanda da genişletecek olan Meydan düzenleme projesi içerisinde süs havuzları fıskiyeler tören alanı yer alıyor. Altı otopark olarak düşünülen projenin başlamaşı ile birlikte Orhangazi Cumhuriyet alanı yeni bir görsellik kazanacak.

Proje ile birlikte eski hükümet konağının bulunduğu alanın altı otopark üstü süs havuzları ve çay bahçelerinden oluşacak olan Cumhuriyet alanı projesinin Orhangazi’ye yeni bir vizyon ve görünüm kazandıracak ve ilçeye nefes aldıracak bir çalışma yapılarak, Böylece şehir estetiğine de ciddi anlamda ivme kazandıracak olan meydan projesi en kısa zamanda başlayacaktır.

Çay bahçeleri, otoparkı peyzaj çalışmaları ve fıskiye havuzları ile birlikte yeniden düzenlenecek olan Orhangazi Belediyesi meydanı projesinde tarihi hamam da korunmuş olacak.

TARİHİ HAMAM RESTORE EDİLMESİ

Orhangazi merkezinde resmi kayıtlara göre bulunan tek tarihi yapı Hamam Uzun yıllardan bu yana kullanılmayan ve kapısına vurulan kilitle adeta harabeye dönmüş olup tarihi hamamda Orhangazi Belediyesi tarafından restore edilecektir.Tarihi hamamın restoresi için tüm onay alınmıştır. Meydan düzenleme çalışmaları ile birlikte başlayacak olan restorasyon çalışmalarıyla tarihi hamam tarihi dokusunu koruyarak tekrar ilçeye kazandırılmış olacaktır.

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Akıllı Saatlerde Peşin Fiyatına 3 Taksit

Orhangazi Cumhuriyet Alanı
0

0 yorum


Genel Özellikler
Ekleme Tarihi02/11/2016
ŞehirBursa
İlçeOrhangazi