• ''Nemeth Quartet'' Kadınlar Günü Özel Konseri 2017

''Nemeth Quartet'' Kadınlar Günü Özel Konseri 2017

Farklı şehirlerde yaşayan dört akademisyen kadından oluşan Nemeth Quartet 1995 yılında kurulmuştur. Dörtlü, ismini kendilerini Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müziğe başlatan ve 1995 yılında gerçekleşen trafik kazasında hayatlarını kaybeden Macar sanatçılar Istvan ve Katalin Nemeth’ten almaktadır.

Grup üyelerinden Gülen Ege Serter ve Şeniz Aybulus Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı keman sanat dalı, Elena Nayman Ünaldı ve Mutlu Varlık Kocaili ise Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyola ve çello sanat dalında görev yapmaktadır.

2014 yılında grubun yenilenmesi ile çalışmalarına ve konserlerine yoğunluk veren dörtlü, aynı yıl Yunanistan’da düzenlenen ‘eMuse’ Uluslararası Müzik Yarışması’nda ‘ikincilik ödülü’ kazanmıştır.

Ulusal ve uluslararası platformlarda konserler veren dörtlü Japonya, Tunus, Rusya, Almanya, KKTC, Saray Bosna, Gürcistan’da festivallerde yer almıştır. 2016 yılında T.C. Panama Büyükelçiliği, BM Uyuşturucu-Suçla Mücadele Ofisi ve Panama İçişleri Bakanlığı’nın ortak düzenledikleri proje kapsamında Panama Senfoni Orkestrası eşliğinde solist olarak konser vermiştir. Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu ve İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi, Süreyya Operası, AASSM gibi Türkiye’nin önde gelen salonlarında konserlerini sürdürmektedir.

Etkinliğin yapıldığı yere yol tarifi almak için "Etkinlik Programındaki" yer bağlantısına tıklayınız.

Etkinlik Programı

Bu etkinlik 09 Mart 2017, Perşembe Saat: 21:30 tarihinde sona erdi. Devam eden etkinliklere buradan ulaşabilirsin.
Başlama TarihiBitiş TarihiAçıklamaYer
09 Mart 2017
Perşembe Saat: 20:00
09 Mart 2017
Perşembe Saat: 21:30
--- Yok --- Merinos AKKM Orhan Gazi Salonu, Osmangazi, Bursa
Etkinlik Bilgileri
Web Sitesiwww.nemethquartet.com