Çocukların merak vitamini ile büyüyebilmeleri amacıyla kurulan Nilüfer Çocuk Kütüphanesi Misi köyünde meraklı kitap okurlarına ev sahipliği yapıyor. Her yaştan çocukların ilgisini çekebilecek kitapların yanı sıra yetişkinlere yönelik kitapların da yer aldığı kütüphanede üç çalışma salonu bulunuyor. Farklı yaşlardaki çocukların kendilerini rahat hissedebilecekleri bu alanlarda sadece kitaplar değil zekâ geliştiren bulmacalar ve oyuncaklar da bulunuyor. Eski bir Bursa evinin aslına uygun yeniden yapılmasından sonra kurulan kütüphanede, internet erişimi ve süreli yayınlar bölümü de yer alıyor.

Okumadan önce heceleyen, ondan da önce alfabeyi öğrenen ama en önce resimlere bakıp mırıl mırıl kendi hikâyesini anlatan çocuklar, kütüphane aracılığıyla sağlıklı büyüyebilmek, büyüyüp kocaman insanlar olabilmek için ihtiyaç duydukları merak vitaminin her çeşidinin tadına varıyor.

Nilüfer Belediyesi'nin 2011 Mart ayında, Tarihi Demirci Camii'nin restore edilerek işlev kazandırılması ile başlayan Çocuk Kütüphanesi hizmeti, 2014 Mart ayı itibariyle yeni adresinde ve yine tarihin izlerini taşıyan yapı içinde sürdürülüyor.

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Nilüfer Misi Köyü Çocuk Kütüphanesi
0

0 yorum


Genel Özellikler
Ekleme Tarihi02/11/2016
ŞehirBursa
İlçeNilüfer
Yer Bilgileri
AdresGümüştepe Mah. Pınar Caddesi No: 1
Telefon0224 486 62 46
Açık SaatlerHafta içi: 09.00 - 18.00, Hafta sonu: 10.00 - 18.00