• Komşu Köyün Delisi

Komşu Köyün Delisi

Delisi olmayan bir köy olan Çavuldur Köyünde muhtar seçimleri yaklaşmaktadır. Yıllardır aynı olan Muhtar Halis Ağa, Bu seçimde her şeye muhalif olan Tahir in ve rakibi Tırmıkçı Hüseyin Ağa nın kendisine yine muhalif olacağını sezer ve nitekim öyledir. Muhtar bunun üzerine bir icraat yapıp oyları toplamak ister. Ve tüm köylerin bir delisi olduğunu düşünüp gazeteye köyümüze deli aranıyor diye bir ilan bastırır. Psikoloji bölümünde okuyan Tolga ise bu ilanı görür ve üniversite bitirme tezine mükemmel bir konu olacağını düşünüp başvurur. Ve böylece Deli Hamdi karakterini oluşturur. Köy halkı ise Deli Hamdinin etrafında dönmeye başlar.

Oyunumuzun yazarı, kendini akıllı sanıp içlerindeki deliden habersiz gezenleri, sokaktaki deliyi öteki sananları köy meydanına çağırıyor… Olur olmaz şeylerin, deliliklerin peşinde koşuşturmaktan yüreklerimizdeki isteklerin farkına varamadığımıza dikkat çekiyor… Oyunun başkahramanı Muhtar halis ağa Komşu köylerin delileri varken bizim köyümüzün neden bir tane bile delisi yok diyerek köylülerin aklına kar suyu kaçırır. Kendi içlerinde bir deli olmadığı içinde muhtar seçim vaadi olarak dışarıdan ithal bir deli getirmeyi vaat eder… Gazeteye Deli Aranıyor ilanı verdikleri için ve ilana talip olan deli Hamdi köye geldikten sonra kendi içlerindeki deliyi ortaya çıkarır.

Yazan: Üstün Dökmen

Yöneten: Mehmet Tahir İkiler

Oyuncular: Hakan Örge, Ömer Faruk Nas, Görkem Çetin, Serkan Yaşar, Ali sağ, İshak 2.Tekgül, Erdinç Öcal, Kadir Çöklü, Serkan Kaya, Hakan Özgenç, Bayram Tonoğlu, Gülay Tepe, Gamze Karababa, Özlem İkiler, Şevket Çetin, Zeki Karaca, Teoman Tenikeci, Azer Can Okutan, Abdullah Gürel, Mehtap Maman, Aslı Atmaca, Banu Dilmen

Etkinliğin yapıldığı yere yol tarifi almak için "Etkinlik Programındaki" yer bağlantısına tıklayınız.

Etkinlik Programı

Bu etkinlik 26 Mart 2017, Pazar Saat: 21:00 tarihinde sona erdi. Devam eden etkinliklere buradan ulaşabilirsin.
Başlama TarihiBitiş TarihiAçıklamaYer
19 Mart 2017
Pazar Saat: 20:00
19 Mart 2017
Pazar Saat: 21:00
--- Yok --- Akpınar Kültür Merkezi, Osmangazi, Bursa
26 Mart 2017
Pazar Saat: 20:00
26 Mart 2017
Pazar Saat: 21:00
--- Yok --- Akpınar Kültür Merkezi, Osmangazi, Bursa