• Mavisel Yener ile Çocuklara Kitap Söyleşileri

Mavisel Yener ile Çocuklara Kitap Söyleşileri

Bugüne kadar yayımlanmış kırktan fazla çocuk kitabı bulunan Mavisel Yener, Çocuklara Kitap Söyleşilerinde Nilüferli minik okurlarıyla buluşuyor.

Mavisel Yener, 1984'te Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. Şiir, öykü, masal, tiyatro oyunu, roman türlerinde pek çok eser verdi.

İki yıl süreyle Gazete Ege'de çocuk sayfası hazırladı. Haber Ekspres gazetesinin çocuk sayfasında köşe yazarlığı yaptı. Varlık, Virgül, Edebiyat Eleştiri gibi yazın dergilerinde öykü ve yazıları yayımlandı. TRT İzmir Radyosu'nda iki yıl süreyle "Mavi mektuplar" isimli yazın köşesini hazırladı, seslendirdi. 2007'de TRT İzmir Radyosu'nda "Mavi sözcükler" isimli köşeyi hazırlayıp sunmaya başladı. İki yazar arkadaşıyla (A. Akal, N.Yılmaz) birlikte kaleme aldığı Mor Gece Mavi Gün isimli çocuk oyunu Ankara Devlet Tiyatrosu'nda 2007 sezonunda sahnelendi. Edebiyatçılar Derneği, Yazarlar Sendikası, Dil Derneği ve P.E.N. Yazarlar Derneği'nin üyesidir.

Yazar, Genel merkezi İzmir'de olan AIDS ile Mücadele Derneği'nin yönetim kurulu üyesi olmakla birlikte uyuşturucu ve AIDS konusunda eğitmen olarak da çalışmaktadır.

*Katılım için rezervasyon gerekmektedir. Bilgi için: 441 8189

Etkinliğin yapıldığı yere yol tarifi almak için "Etkinlik Programındaki" yer bağlantısına tıklayınız.

Etkinlik Programı

Bu etkinlik 08 Kasım 2016, Salı Saat: 15:00 tarihinde sona erdi. Devam eden etkinliklere buradan ulaşabilirsin.
Başlama TarihiBitiş TarihiAçıklamaYer
08 Kasım 2016
Salı Saat: 10:30
08 Kasım 2016
Salı Saat: 11:30
--- Yok --- Nâzım Hikmet Kültürevi, Nilüfer, Bursa
08 Kasım 2016
Salı Saat: 14:00
08 Kasım 2016
Salı Saat: 15:00
--- Yok --- Nilüfer Misi Köyü Çocuk Kütüphanesi, Nilüfer, Bursa