• Dişler ve Düşler Çocuk Oyunu

Dişler ve Düşler Çocuk Oyunu

Dişler ve Düşler, çocuğun diş sağlığına farkındalık kazanması amacıyla drama yöntemiyle hazırlanmış bir çocuk oyunudur. Çocuklar oyunda izleyici olmanın yanı sıra oyuncu da olacaklardır. Oyunda çocukları şaşırtacak ve merakla izletecek birçok teknik bulunmaktadır. Çocuk oyun sırasında bir çok dünyayı izleme şansı yakalayacaktır.

Oyunun kazanımları

Diş sağlığının önemini farkeder. Belli bir soruna yoğunlaşmasını sağlayarak farkındalık kazandırır ve bu farkındalık sorunun çözümüyle sonuçlanır. Çözüme giderken çocuğun yaratıcılık ve hayal gücünü sınırlardan kurtararak, eğlendirici bir biçimde hedefe ulaşmasını sağlar.

Oyunun konusu

Bir gezi sırasında gruptan ayrılıp yeni yerler keşfetmeye çıkan Tamti ve Matti bir anda kendilerini taş devrinde bulurlar. Bu macera sırasında Matti'nin diş ağrısı başlar. İmkansızlıklar içerisinde diş sorununa çözüm bulmak onlar için hayli güç olacaktır. Bakalım Tamti ve Matti ne gibi bir çözüm bulacak ve nasıl ders çıkaracaklar?

Oyun üzerine

Çocuk tiyatrosunun eğlendirici, ruhsal, eğitsel ve estetik işlevleri kullanılarak hazırlanan bu oyun, yaratıcı drama ve çocuk tiyatrosu eğitimine sahip kişiler tarafından hazırlanmıştır

Etkinliğin yapıldığı yere yol tarifi almak için "Etkinlik Programındaki" yer bağlantısına tıklayınız.

Etkinlik Programı

Bu etkinlik 26 Kasım 2016, Cumartesi Saat: 15:30 tarihinde sona erdi. Devam eden etkinliklere buradan ulaşabilirsin.
Başlama TarihiBitiş TarihiAçıklamaYer
26 Kasım 2016
Cumartesi Saat: 14:30
26 Kasım 2016
Cumartesi Saat: 15:30
--- Yok --- İnegöl Kent Müzesi , İnegöl, Bursa